Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

SZKOLENIA DLA RZECZOZNAWCÓW:

28.11.2024  29.11.2024


30 lecie CS PSP

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

PROJEKTY REALIZOWANE NA RZECZ OBRONNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ NCBiR (ncbr.gov.pl)

 
NUMER KONKURSU: 7/2015

TYTUŁ PROJEKTU:  „SYMULATORY SZKOLENIOWE W ZAKRESIE ZWALCZANIA POŻARÓW WEWNĘTRZNYCH

AKRONIM i NUMER UMOWY O DOFINANSOWANIE: CYBERFIRE – DOB-BIO7/22/02/2015

CZŁONKOWIE KONSORCJUM:

 

A

NUMER KONKURSU: 7/2015

TYTUŁ PROJEKTU:  „INTEGRACJA I WSPARCIE PROCESÓW ZARZĄDZANIA INFORMACJĄ I OPTYMALIZACJI DECYZJI SYSTEMU OSTRZEGANIA I ALARMOWANIA

AKRONIM i NUMER UMOWY O DOFINANSOWANIE: WAZkA – DOB-BIO7/12/01/2015

CZŁONKOWIE KONSORCJUM:

A

NUMER KONKURSU: 7/2015

TYTUŁ PROJEKTU:  „ZAAWANSOWANE TECHNOLOGIE WSPOMAGAJĄCE PRZECIWDZIAŁANIE ZAGROŻENIOM ZWIĄZANYMI Z POWODZIAMI

AKRONIM i NUMER UMOWY O DOFINANSOWANIE: SAFEDAM – DOB-BIO7/06/01/2015

CZŁONKOWIE KONSORCJUM:

A

NUMER KONKURSU: 6/2014

TYTUŁ PROJEKTU:  „INNOWACYJNY HEŁM STRAŻACKI ZINTEGROWANY Z OBSERWACYJNYM SYSTEMEM TERMOWIZYJNYM I SYSTEMEM UMOŻLIWIAJĄCYM MONITOROWANIE FUNKCJI ŻYCIOWYCH STRAŻAKA - RATOWNIKA ORAZ WYJŚCIEM DO TRANSMISJI OBRAZÓW I DANYCH URZĄDZEŃ ZEWNĘTRZNYCH

AKRONIM i NUMER UMOWY O DOFINANSOWANIE: CYKLOP - DOB-BIO6/01/26/2014

CZŁONKOWIE KONSORCJUM:

 

Regionalny Program Operacyjny

Centralna Szkoła PSP w Częstochowie rozpoczyna realizację projektu „Innowacyjna szkoła. Budowa infrastruktury informatycznej niezbędnej do wdrożenia systemu elektronicznego obiegu dokumentów oraz świadczenia usług drogą elektroniczną w CS PSP w Częstochowie” wybranego do dofinansowania Uchwałą Zarządu Województwa Śląskiego nr 1417/53/IV/2011 z dnia 2.06.2011. Projekt został złożonyw ramach Działania 2.2. Rozwój elektronicznych usług publicznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.


 

2 lutego 2012 roku ogłoszono przetarg na Modernizację pomieszczenia polegającą na zaprojektowaniu i wykonaniu pomieszczenia serwerowni w budynku dydaktyczno – hotelowym Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, wykonanie niezbędnych robót remontowych i wyposażeniowych w tym wykonanie klimatyzacji, zasilania awaryjnego i zasilania gwarantowanego, wykonanie okablowania strukturalnego serwerowni, dostarczenie niezbędnych materiałów i urządzeń oraz bezpłatną obsługę serwisową w okresie gwarancyjnym.


 

26 kwietnia 2012 roku została podpisana umowa z Wykonawcą na wykonanie zmodernizowanie (dostosowanie) pomieszczenia w budynku dydaktyczno – hotelowym Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie w celu urządzenia serwerowi. Beneficjent przewiduje zakończenie prac w III kwartale 2012 roku.


 

5 września 2012 roku zostały zakończone prace remontowo - modernizacyjne pomieszczenia w budynku dydaktyczno-hotelowym Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie w celu urządzenia serwerowni zgodnie zapisami umowy z dnia 26 kwietnia 2012 roku.


 

28 września 2012 roku ogłoszono przetarg : Zakup i dostawa do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie sprzętu komputerowego, sieciowego oraz urządzeń peryferyjnych i biurowych.


 

22 października 2012 roku została podpisana umowa z Wykonawcą na sprzedaż i dostawę urządzeń peryferyjnych i biurowych do Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.


 

29 stycznia 2013 roku ogłoszono przetarg na Sprzedaz i dostawę do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej sprzętu komputerowego oraz sieciowego.


 

29 marca 2013 roku ogłoszono przetarg : Dostawa oprogramowania komputerowego do systemu elektronicznego obiegu dokumentów, instalacja oprogramowania i jego wdrożenie na potrzeby Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.


 

4 kwietnia 2013roku została podpisana umowa na sprzedaż i dostawę sprzętu sieciowego.


 

12 kwietnia 2013 roku została podpisana umowa na sprzedaż i dostawę sprzętu komputerowego do Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.


 

29 maja 2013 roku została podpisana umowa na "Dostawa oprogramowania komputerowego do systemu elektronicznego obiegu dokumentów, instalacja oprogramowania i jego wdrożenie na potrzeby Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie".

Dnia 29 listopada 2013 roku została zakończona realizacja projektu. W związku z oszczędnościami po-przetargowymi. Wartość całkowita projektu wynosi: 1 231 207,83 PLN.

Wartość dofinansowania wynosi: 1 046 526,65 PLN.

Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci - Projekty partnerskie

 

Spotkanie w Szkocji w ramach realizacji projektu "Poznanie Mechanizmu Rozwoju i Zarządzania oraz Systemów Szkolenia w Europejskich Strażach Pożarnych"

W dniach 29-31 maja 2012 r. odbyło się ostatnie spotkanie robocze w ramach realizowanego przez Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej projektu o tytule „Poznanie Mechanizmu Rozwoju i Zarządzania oraz Systemów Szkolenia w Europejskich Strażach Pożarnych”.


 

Spotkanie w ramach projektu Leonardo da Vinci "Poznanie Mechanizmu Rozwoju i Zarządzania oraz Systemów Szkolenia w Europejskich Strażach Pożarnych"

W dniach 10.05 – 11.05.2012 r. w Centralnej Szkole PSP odbyło się drugie z trzech spotkań podsumowujących prace w ramach projektu Leonardo da Vinci „Poznanie Mechanizmu Rozwoju i Zarządzania oraz Systemów Szkolenia w Europejskich Strażach Pożarnych”.


 

Spotkanie w Dublinie w ramach projektu Leonardo da Vinci 

W dniach 06.03 – 08.03.2012 r. w Dublinie odbyło się pierwsze z trzech spotkań podsumowujących prace w ramach projektu Lonardo da Vinci "Poznanie Mechanizmu Rozwoju i Zarządzania oraz Systemów Szkolenia w Europejskich Strażach Pożarnych”.


 

Spotkanie w ramach projektu Leonardo da Vinci

W dniach 22.11 – 23.11.2011 r. w Dublinie/Irlandia odbyło się spotkanie robocze w ramach projektu Lonardo da Vinci "Poznanie Mechanizmu Rozwoju i Zarządzania oraz Systemów Szkolenia w Europejskich Strażach Pożarnych”.


 

Spotkanie w ramach projektu "Poznanie Mechanizmu Rozwoju i Zarządzania oraz Systemów Szkolenia w Europejskich Strażach Pożarnych"

W dniach 6-7 września 2011 r. odbylo się spotkanie w ramach projektu „Poznanie Mechanizmu Rozwoju i Zarządzania oraz Systemów Szkolenia w Europejskich Strażach Pożarnych”.


 

Spotkanie w ramach Projektu Partnerskiego Leonardo da Vinci

W dniach 24-25 maja 2011 r. w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej odbyło się kolejne spotkanie w ramach Projektu Partnerskiego Leonardo da Vinci.


 

Spotkanie w ramach projektu "Poznanie Mechanizmu Rozwoju i Zarządzania oraz Systemów Szkolenia w Europejskich Strażach Pożarnych

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Poznanie Mechanizmu Rozwoju i Zarządzania oraz Systemów Szkolenia w Europejskich Strażach Pożarnych” realizowanego przez Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie miało miejsce w dniach 22-24 lutego 2011 r.


 

Uczenie się przez całe życie

W dniach 23-25 listopada 2010 r. Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej była gospodarzem spotkania w ramach Projektu Partnerskiego Leonardo da Vinci.


 

Realizacja projektu w ramach programu "Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci.

W dniach 28.09.-30.09.2010 r. Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie rozpoczęła realizację projektu w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci.


 

Leonardo da Vinci - Projekty mobilności

Projekt mobilności "Dobre wzorce. Udział kadry CSPSP w specjalistycznym szkoleniu w LSTE w Niemczech

W związku z realizacją projektu pt. "Dobre wzorce. Udział kadry CSPSP w specjalistycznym szkoleniu w LSTE w Niemczech " w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” LEONARDO DA VINCI przedstawiciele kadry szkoleniowej Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie uczestniczyli w jednotygodniowej wizycie w Landesschule und Technische Einrichtung fur Brand -und Katastrophenschutz w Niemczech.

Partner projektu LSTE to instytucja, która podlega pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych kraju związkowego Brandenburgia. Składa się z dwóch części: Centralnej Szkoły działającej w zakresie ochrony przeciwpożarowej znajdującej się w Eisenhüttenstadt oraz Szkoły wyposażenia technicznego będącej w Borkheide.

Szkoła kształci na potrzeby sił dowódczych i specjalnych straży pożarnej, a także ochrony przed skutkami katastrof. Szkolenia realizowane są na potrzeby kraju związkowego Brandenburgia, a także częściowo na potrzeby innych krajów związkowych z Niemiec. W ciągu roku ze szkoleń korzysta ok. 4000 uczestników, co daje rocznie około 200 realizowanych kursów.

Pierwsza wizyta odbyła się w terminie 22.06.2014 - 28.06.2014 r. druga została wyznaczona na 31.08.2014-06.09.2014 r. Program wizyty obejmował wymianę doświadczeń zawodowych, nabycie wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności w ramach wybranych zagadnień z taktyki działań ochrony przeciwpożarowej sił dowódczych i specjalnych straży pożarnej, a także ochrony przed skutkami katastrof budowlanych.

Każdy uczestnik wizyty brał udział w:

1. Szkoleniu teoretycznym jak i praktycznym z zakresu usuwania skutków katastrof budowlanych oraz zagrożeń chemiczno-ekologicznyc.

2. Szkoleniu mającym na celu poznanie sposobów organizacji akcji, zabezpieczenia budynków podczas przeprowadzanych akcji ratowniczo-gaśniczych, poznanie nowoczesnych technik poszukiwania osób zagruzowanych, poznanie nowoczesnych technik zastosowania: rozpór, przypór, podpór podczas pożaró.

3. Szkoleniu teoretycznym obejmującym zakres bezpieczeństwa publicznego.

4. Szkoleniu teoretycznym jak i praktycznym z zakresu zabezpieczenia infrastruktury podczas powodzi 5.Szkoleniu teoretycznym z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

Uczestnictwo kadry CSPSP umożliwiło:

1. Zapoznane się z najnowocześniejszymi obiektami i środkami pozoracji, które pozwolą na prawidłową ocenę i ewentualne wdrażanie procedur postępowania w sytuacjach zagrożenia życia.

2. Wypracowanie wspólnych procedur dysponowania oraz postępowania podczas pożarów i miejscowych zagrożeń.

3. Podwyższenie poziomu współpracy transgranicznej.

4. Zapoznanie się ze sposobami gaszenia pożarów budynków mieszkalnych z optymalnym użyciem środków gaśniczych. Taktyka gaszenia pożarów stanowi kluczową umiejętność każdego strażaka. Szkolenie pozwala nabyć umiejętności zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych podczas pożarów wysokich obiektów budowlanych.

5. Zapoznanie się ze sposobami zabezpieczenia infrastruktury podczas powodzi. Szkolenie umożliwia skuteczne wykorzystanie sprzętu ratowniczego oraz poznanie technik zabezpieczenia infrastruktury w przypadku zdarzeń mających miejsce podczas powodzi.

Dodatkowo realizacja projektu pozwoliła na nabycie nowych umiejętności w zakresie posługiwania się językiem niemieckim zawodowym, zapoznanie się z nową terminologią z zakresu słownictwa technicznego, używanego przez funkcjonariuszy straży pożarnej w Niemczech. Realizacja projektu przyczyniła się do rozpoczęcia oficjalnej współpracy Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej i Landesschule und Technische Einrichtung fur Brand -und Katastrophenschutz (partnera w projekcie).

Dzięki wizycie zapoznano się z ogólnymi zasadami systemu kształcenia różnych instytucji europejskich, możliwość uczestnictwa w specjalistycznym szkoleniu pozwoliła na wymianę doświadczeń, zdobycie nowych umiejętności, a udział kadry szkoleniowej w wizycie przyczynił się do podniesienia poziomu kształcenia zawodowego w CS PSP. Realizacja projektu przyczyniła się do wzmocnienia międzynarodowego potencjału instytucji partnerskich, a LSTE zyskała rangę doskonałego ośrodka szkolenia funkcjonariuszy straży pożarnej godnego polecenia na arenie międzynarodowej. Projekt przyczynił się do wzmocnienia współpracy między instytucjami i daje podstawy do realizacji dalszych wspólnych projektów promujących ochronę przeciwpożarową.

Additional information